Räägitakse, et ansambli tellimine on keeruline.
Tegelikult see nii muidugi ei ole.
Väike õpetus tellijale on siiski abiks.
Reeglina on tantsubändid valmis mängima igasugustel üritustel, kus aga tantsijaid jagub.
Kindlasti tekib nüüd küsimus, et mille järgi ma bändi peaksin valima?
Lihtne soovitus on, et kuulake ise bänd võimaluse korral üle ja usaldage tegijate (õhtujuhi, pulmaisa, kogenud külalise jt.) arvamusi.
Päris põrsast kotis ei taha keegi osta, aga ansambleid on tõesti väga erineva kaliibriga. Kui võimalik, eelistage elavat muusikat. Ühemehebänd on küll odavam, aga kui see üks mees ei tee muud kui liigutab suud ja vajutab nuppu, on asi bändist kaugel. Samas on olemas väga professionaalseid trubaduure, kes oskavad peo käima tõmmata ning pakuvad nauditavat esitust.
Kui bändis on rohkem liikmeid ja kõik mängivad vilunult elavaid pille, võib elamuse korrutada mitmega.
Kuidas bändiga ühendust saada? Kasutage kõikvõimsat internetti.
Kõige lihtsam on kirjutada ansambli kodulehelt leitud e-maili aadressil ja küsida pakkumist. Kui on eriti kiire, tasub helistada.
Tark oleks kohe ära öelda, millise peoga on tegemist, kus pidu toimub ja kaua tahetakse ansambli järgi jalga keerutada.
Bändi hind koosneb paljudest komponentidest ja mida rohkem pillimehed ürituse kohta teavad, seda täpsema pakkumise saate.
Näiteks on olulised ruumi suurus, inimeste arv, peo toimumine õues või sees. Selle kõige järgi saab valida sobiva helitehnika ehk PA.
Saate ju aru, et on vaja pisut erinevat tehnikat jaanituleplatsile 500 inimesele või vanaema juubelile õdusas väikeses kohvikus.
Kui üritus toimub õues, siis peab ansambel olema katuse all. Olgugi, et ilmajaam ennustas järgmiseks kolmeks päevaks põuda, on öötundidel tekkiv jahedus ja kaste pillidele eluohtlik ning sellist kaotust ei saa pillimehed endale lubada.
Pillmehed on ka inimesed, peavad sööma ja magama ning ei tööta patareidega.
Pillimehed on alati väga tänulikud, kui pakute neile õhtu jooksul süüa. Muusikud on vähenuõdlikud ja ei nõua ilmtingimata kohta pulmalauas vahetult pruudi ja peigmehe kõrval, vaid lepivad ka tagasihoidliku einega nurga taga. Tehnika auto peale laadimisest kuni viimaste lugudeni ning kojusõiduni kulub pillimeestel tavaliselt terve päev. Vähemalt 12 tundi.
Nii kaua on raske söömata olla. Kui teil ei ole võimalik pillimeestele süüa pakkuda, olge kenad, teavitage sellest ja proviant saab kodust kaasa võetud.
Veel oleks hea leida mingi nurgatagune, kus pillimehed saavad lavatööliste riided vahetada esinemiskostüümide vastu ja peale esinemist jälle vastupidi.
Kui kahe tantsuploki vahel saab veel samas kohas rahulikult istuda ning hinge tõmmata, on muusikud eriti rahul ja pakuvad vastutasuks unustamatu muusikaelamuse.
Muusikud on emotsionaalsed inimesed ja kui teile nende esitus meeldib, andke sellest plaksutamisega märku. Proovige järgi, korralik aplaus tõmbab pillimehed käima 🙂